תער גילוח: סקירה מקיפה של תערי הגילוח הכי טובים לשנת 2024

תער גילוח נחשב לכלי הכי גברי שאפשר להתגלח איתו. הלכתי ובדקתי כמה מתערי הגילוח הטובים ביותר, ואני מציץ לפניכם את התוצאות!

תער גילוח, באמת? כן, בהחלט!

רשימת הדברים שיצאו מהאופנה לאורך השנים היא אינסופית: בגדים, טרנדים, אפילו המוזיקה שאנחנו שומעים והאוכל שאנחנו אוכלים – כל כך הרבה דברים שהיו נחשבים למקובלים בעבר, לא מוכרים יותר היום.

כמו למשל תער גילוח.

קצרים בזמן? הנה 3 המובחרים:

השורה התחתונה
יתרונות
חסרונות
הבחירה שלנו
תער גילוח של DOVO Inox
DOVO Inox
הכי טוב לשנת 2024
לבדיקת מחיר
השורה התחתונה
התער הכי טוב שיש למתחילים, ואחד הטובים בעולם למתקדמים. חד, בטוח, ומעניק גילוח מושלם גם למי שעדיין לא מנוסה בגילוח עם תער.
יתרונות
מותג עם וותק של מעל 100 שנה.
להב מפלדת קרבון קשיחה, איכותית ואלסטית.
ידית מעץ זית איכותי שמונע החלקה של היד.
נראה פשוט מעולה.
חסרונות
מעט יקר מהלהב הממוצע, אבל איכות ברמה הכי גבוהה עולה כסף.
במקום השני
תער גילוח יפנית Feather SS
Feather SS
בלתי שביר
לבדיקת מחיר
השורה התחתונה
תער יפני איכותי שיחזיק לכל החיים וסביר להניח שתוכלו להוריש אותו לנכדים שלכם.
יתרונות
להב הגילוח נחשב לאחד החדים בעולם.
תחזוקה והחלפה פשוטה במיוחד של הלהב.
כמעט ולא שוקל כלום.
חסרונות
בגלל הביקוש הגדול, הוא חסר במלאי ברוב החנויות.
תמורה מעולה למחיר
תער גילח מפלדת אל חלד של חברת PARKER SRW
Parker SRW
איכותי ומשתלם
לבדיקת מחיר
השורה התחתונה
מיוצר במיוחד לברברשופס מקצועיים, אבל מתאים גם למשתמש הביתי הרגיל. מגיע במחיר משתלם במיוחד.
יתרונות
מאוד משתלם.
פשוט לתפעול.
מיוצר עבור מקצוענים אבל מתאים גם למתחילים.
חסרונות
הידית עשויה מפלסטיק.

למרות שמדובר באחד ממכשירי הגילוח הכי אפקטיביים וטובים שיש, אין היום הרבה גברים שמשתמשים בתער גילוח כחלק משגרת הגילוח היומית או השבועית שלהם, וכולם עברו להשתמש בסכין גילוח במקום (למי שתוהה אז לא, זה ממש לא אותו הדבר).

אבל, מהרבה מאוד סיבות, תער גילוח עדיין נחשב לשיטה "הכי גברית" להתגלח. אחרי הכל, מי לא מרגיש גברי אחרי סידור זקן בברברשופ שכולל בתוכו סידור עם תער חד של פעם?

בעיני רבים, המעבר מסכין גילוח לתער גילוח נחשב למעבר מחובבן למקצוען אמיתי, והתמקצעות בטכניקה של גילוח עם תער מזכה את הגבר ביכולת להתגלח ברמה הכי גבוהה שידועה למין האנושי.

אז אחרי שאמרתי את כל זה, אני רוצה לעזור לך להגיע לרמה הזאת (אם תרצה כמובן), עם רשימת תערי הגילוח הכי טובים לשנת 2024. את הרשימה אנחנו נתחיל עם תער הגילוח של DOVO Inox, ונמשיך לעוד 4 תערים מצוינים.

אז בוא נתחיל!

תערי הגילוח הכי טובים לשנת 2024

1

תער גילוח של DOVO Inox

הכי טוב לשנת 2024
הבחירה שלנו
אני לא רוצה שזה יראה כאילו שאני מגזים בכמה שאני חושב שהתער הזה הוא מושלם למתחילים, בגלל שגם חבר'ה מנוסים אוהבים להשתמש בו מאוד. עם זאת, המוצרים של חברת DOVO ידועים בזה שהם מאוד ידידותיים למתחילים. אז למרות שלא מדובר בתער הכי זול, זאת היא בהחלט השקעה מצוינת לטווח הארוך, ולדעתי זה התער הכי טוב לשנת 2024.
יתרונות
 • מושלם למתחילים
 • להב איכותי במיוחד
 • ידית יפה שמעניקה אחיזה מצוינת
חסרונות
 • לפעמים צריך לעבור על אותו המקום כמה פעמים לגילוח מושלם

בהתחשב בעובדה שהחברה הגרמנית DOVO מייצרת כמה תערים מאוד איכותיים, לבחור אחד מהם לא היה פשוט, אבל כשזה מגיע לתער של DOVO, אין לו הרבה מתחרים.

בנוסף, מדובר במתמודד מעולה על התואר של: "התער הכי טוב למתחילים".

בואו נבחן אותו מקרוב:

 • המסורת: DOVO היא חברה שמייצרת להבים מובחרים למעלה מ-100 שנים (משנת 1906), והמוניטין שלהם למצוינות, הורווח ביושר ונבנה במשך שנים. האזור בגרמניה שבו החברה התחילה (סולינגן) היה ידוע עוד אז בתור מקור לחפצי חיתוך איכותיים, עוד לפני שחברת DOVO הוקמה.
 • ההזמנה: חברת DOVO שולחת את כל התערים שלה במצב מוגמר ומוכן לעבודה, מה שאומר שלא צריך לעשות כלום אחרי שמוציאים אותם מהאריזה – אפשר ישר להתחיל לגלח.
 • הלהב: הלהב של התער הזה הוא חצי חלול (Half Hollow), קל, וחד. בנוסף, מדובר בלהב עם קצה עגול, שהרבה פעמים הוא הרבה יותר נוח למתחילים, והוא עשוי מפלדת קרבון איכותית, קשיחה, עמידה ואלסטית. הרוחב של הלהב הוא 5/8 (1.58 ס"מ).
 • הידית: ידית העץ של התער הזה עשויה מעץ זית והיא גם נראית מציין וגם מאפשרת אחיזה טובה שלא תחליק מהיד.
 • החוד של הלהב: החוד של הלהב מאוד איכותי, ולא רק שהוא משפר את איכות הגילוח, אלא גם מעניק תחושה כאילו הלהב מחליק בקלילות על העור.
 • העיצוב: העיצוב בתער של DOVO הוא פשוט, יפה ואלגנטי, בלי חוכמות.

סוג: להב עם קצה עגול.

2

תער גילוח יפני FEATHER SS

הסכין הכי חדה
במקום השני
אומנם המחיר של התער הזה יקר יותר מתערים אחרים, אני מבטיח שאתם הולכים לקבל תמורה מלאה למחיר (ואחרי כמה שימושים אפילו תחשבו שזה בכלל זול בהשוואה לאיכות). מדובר בתער איכותי שיחזיק לכל החיים שאפשר להוריש גם לילדים וגם לנכדים. בקיצור, מדובר בהשקעה מעולה לטווח הארוך ובתער מצוין.
יתרונות
 • להב חד בצורה יוצאת דופן (אחד הכי חדים שיש)
 • מאוד קל להחליף את הלהב
 • משקל נמוך שמקל על השימוש
חסרונות
 • יקר יותר מתערי גילוח אחרים

החדות של הלהב היא לא הדבר היחיד שחשוב כשבוחרים תער גילוח.

עם זאת, זה עדיין ממש אבל ממש חשוב.

עם התער גילוח היפני FEATHER SS, אתם לא צריכים לדאוג לגבי החדות של הלהב שלכם, בגלל שמדובר באחד הלהבים הכי חדות שתוכלו למצוא. על הדרך, תקבלו גם מוצר איכותי במיוחד של חברת JATAI היפנית, שנחשבת לאחת החברות הכי טובות בתחום של תערי הגילוח.

משהו מאוד מגניב שיש בתער הזה, הוא שהלהב שלו הוא מתחלף, ככה שאנחנו מקבלים את ההכי טוב משני עולמות הגילוח. הלהב עצמו הוא הרבה מעבר לחד: הוא גם לא זקוק להשחזה, מה שהופך את כל השימוש בתער FEATHER SS לנוח במיוחד.

להחליף את הלהב זה תהליך מאוד פשוט: צריך "לצבוט" את הראש של התער ולתת ללהב ליפול החוצה – קלי קלות. עם זאת עדיין חשוב להיזהר בזמן שמחליפים את הלהב, כי אחרי הכל מדובר בלהב מאוד, מאוד חד.

הראש של הלהב הוא קפיצי, מה שעוזר להוציא אותו בקלות וגם מקל על הניקוי והשטיפה שלו עם מים.

הנה כמה מהדברים שיש לתער הזה להציע:

 • הגוף של התער הזה עשוי מפלדת אל-חלד שלא תיהרס בחיים.
 • הידית של ה-Feather SS היא גם משהו ייחודי לתער הזה: היא מאוד עמידה לחום ומעניקה אחיזה מצוינת – להחליף ידיים כדי להגיע לאזורים רגישים כמו הצוואר או קו הלסת מעולם לא היה פשוט יותר. במקרה הזה הידית גם יותר קצרה מאשר ידיות של תערי גילוח אחרים, אבל רוב הגברים דווקא ממש אוהבים את זה.
 • החדות של הלהב בשילוב עם העיצוב של התער הופכת את הגילוח לקל במיוחד ללא כל צורך להפעיל לחץ נוסף: פשוט תנו ללהב לעשות את העבודה.
 • ה-Feather SS מיוצר בעיצוב נוח וקל משקל שמקל מאוד על היכולת של התער לתמרן לאורך ולרוחב הפנים בזמן הגילוח. בסופו של דבר המטרה שלנו היא להשיג גילוח כמה שיותר צמוד, והתער הזה עומד במשימה הזאת על הצד הטוב ביותר.
 • האופן שבו מייצרים את התער הזה והצורה שלו, הופכים אותו לתער טוב למתחילים. גילוח עם תער דורש טכניקה טובה וניסיון (נדבר על זה בהמשך), אז זה מאוד מבורך להתחיל את המסע עם תער שלא מצריך טכניקה מושלמת כדי להשתמש בו, ושעקומת הלמידה שלו היא הרבה יותר ידידותית.

סוג: להב עם קצה עגול.

3

PARKER SRW

תער גילוח מפלדת אל חלד
תמורה מעולה למחיר
אז אומנם לא מדובר בתער מרשים ומטורף, אבל הוא בהחלט מאוד איכותי וגם מגיע במחיר מצוין. קל מאוד להחליף את הלהב, והוא מספיק נוח כדי להתאים גם למתחילים שרוצים ללמוד איך להתגלח עם תער.
יתרונות
 • מחיר טוב
 • ידידותי למתחילים
 • ממש קל להחליף את הלהב
חסרונות
 • הידית עשויה מפלסטיק

התער של Parker SRW מיוצר במיוחד לברברים מקצועיים, אבל מתאים גם למשתמש הביתי. פלוס, הוא גם מגיע במחיר מאוד משתלם שקשה להתחרות בו.

וכן, אם לא הבנת אז מדובר בתער מאוד איכותי (אחרת הוא לא היה נכנס לרשימה הזאת).

חברת "פארקר" מייצרת מוצרי גילוח וטיפוח לגברים כבר כמעט 50 שנה, ונחשבת לפורצת דרך בכל מה שקשור לחדשנות ועיצוב, גם בתחום של תערי הגילוח, והתער Parker SRW עומד בכל הסטנדרטים הגבוהים שלהם.

אז בואו נבחן אותו מקרוב:

 • כיסוי הלהב של ה-Parker SRW עשוי מפלדת אל-חלד, להבדיל מהרבה מותגים אחרים שמשתמשים באלומיניום.
 • הגברים שמשתמשים בתער הזה, מאוד אוהבים את איך שהוא מרגיש כשמחזיקים אותו: יש לו משקל מושלם והוא מרגיש מאוד מאוזן, מה שמקל מאוד על הגילוח ועוזר להימנע מפציעות.
 • אפשר להשתמש בו גם עם להב רגיל וגם עם להב כפול. פשוט מכניסים את הלהב בקלות לתוך מחזיק הלהבים, ואם רוצים להחליף אז פשוט מוציאים אותו ומכניסים אחת אחרת – המנגנון של ההחלפה מהיר במיוחד כדי להקל על ספרים וברברים שצריכים להחליף להב בין לקוח ללקוח.
 • הקצה של התער הוא עגול כדי להפחית את הסיכון לחתכים, מה שגם הופך אותו למאוד ידידותי למתחילים.
 • התער מגיע עם 100 להבים חדים במיוחד שיספיקו לך לכמה חודשים טובים של גילוחים, במחיר שלא ישבור לך את הארנק.
 • כמו שכבר אמרתי, Parker SRW מיועד לשימוש מקצועי, אבל מי שרוצה ואוהב את התער הזה, יכול בכיף להשתמש בו גם בעצמו בבית.
 • הרבה גברים אומרים שהתער של Parker SRW הופך את חווית הגילוח למהנה במיוחד – וזה תמיד פלוס מאוד גדול.

סוג: להב עם קצה עגול.

4

תער גילוח Feather DX

הרולס רוייס של תערי הגילוח
הכי טוב שכסף יכול לקנות
ה-Feather DX הוא כמו שאומרים קונים רבים: "הרולס רוייס של תערי הגילוח". המחיר שלו לא מתאים לכל אחד, אבל מדובר בהשקעה שתחזיר את עצמה מהר מאוד ותישאר איתכם לכל החיים.
יתרונות
 • בנוי בצורה מעולה, מחומרים מובחרים
 • ידית מצוינת
 • קל לשימוש
חסרונות
 • יקר

אם אתה רציני ומאמין שהגיע הזמן לקחת את הגילוח שלך לרמה הבאה, אז הגיע הזמן לשקול ברצינות תער גילוח של מקצוענים – Feather DX.

תער גילוח Feather DX הוא תער לגברים רציניים בלבד שמאמינים בטהרת הגילוח. התער הזה מעוצב בצורה מאוד יפה, בעיקר בזכות ידית העץ שלו, ומעניק גילוח חלק וצמוד במיוחד – בעיקר אם אתה כבר מיומן בגילוח עם תער.

מדובר גם בהשקעה רצינית, כי התער הזה עולה יותר מרוב התערים האחרים. עם זאת, מדובר בתער שתישאר איתך לכל החיים ותעניק לך חווית גילוח חלקה, צמודה ומושלמת לנצח.

וכן, אחרי יותר מ-80 שנה של ניסיון, חברת Feather מבינה דבר אחד (או שניים) בעסקי הגילוח. חברת Feather היא חברה יפנית מובילה בתחום להבי ותערי הגילוח, וכמעט כל המספרות והברברשופס ביפן משתמשים בתערים ובלהבים שלה.

 • ה-Feather DX תומך בכל הלהבים מסדרת ArtistClub של חברת Feather – קל, מקצועי, סופר וגם ProGuard. הלהבים מתחלפים – שזה עוד תוספת מאוד נחמדה, ותאמינו לי שהן ממש אבל ממש חדות, לא צריך להשחיז אותן והן מחזיקות הרבה מאוד זמן.
 • אהבתי מאוד גם את הראש של הלהב שעובד על קפיץ, שבאמצעות נגיעה במקום הנכון אפשר לפרק אותו לניקוי ואז להרכיב מחדש בקלות. בנוסף, יש גם בורג מיוחד שמחזיק את הידית במקום בזווית שאנחנו רוצים.
 • ידית העץ של התער הזה היא אחת מהדברים שאני הכי אוהב בו והיא עשויה מפולימר מיוחד שעמיד לחום, כימיקלים ומים, ככה שאפשר בקלות לחטא את ה-Feather DX במים רותחים.
 • יתרון נוסף הוא שהתער והלהב פועלים כיחידה אחת כדי להבטיח גילוח חלק וצמוד. התער מעובד באמצעות מוצרי גימור מיוחדים שהופכים כל תנועה על הפנים לחלקה, לא משנה מה סוג העור שלך. כמו שאמרתי – מדובר בתער לרציניים בלבד, אבל הוא גם מאוד ידידותי למשתמש (תער מקצועי זה לא תער שקשה להשתמש בו, אלא תער שעשוי בצורה הטובה ביותר מהחומרים הטובים ביותר).
 • הגוף של התער עמיד לחלודה וכימיקלים.
 • מצד אחד הלהבים של התער הזה מאוד חדים, ככה שאין מקום להרבה טעויות בזמן הגילוח, אבל מצד שני האיזון של התער והאחיזה המושלמת שלו, הופכים אותו למאוד פשוט לשימוש. שלא תבין לא נכון – תזוזה אחת לא במקום ואני מבטיח לך שתיחתך, אבל ה -Feather DX הופך את תהליך הגילוח בתער להרבה פחות קשה מאשר תערים אחרים.

סוג: להב עם קצה עגול.

5

SAMURAI CS-102

תער קלאסית מפלדת אל-חלד
מושלם למתחילים
לפעמים כשאנחנו קונים משהו, אנחנו מקבלים בדיוק את מה ששילמנו עליו. אבל כשמדובר בתער Samurai CS-102, אנחנו מקבלים הרבה יותר ממה שמשלמים עליו. התער הזה מושלם למתחילים, אבל גם המקצוענים רק משבחים אותו.
יתרונות
 • קל לשימוש בזכות המשקל ושיווי המשקל שלו
 • תמורה מושלמת למחיר
 • מעולה למתחילים
חסרונות
 • הלהבים לא מרגישים חלקים כמו להבים של מותגים אחרים

המקצוענים אוהבים את התער הזה, גברים שסתם אוהבים להתגלח עם תער בבית אוהבים את התער הזה, אז למה שכולנו לא נאהב את התער הזה? בעיקר בהתחשב בעובדה שהוא ממש זול.

אז כן, מדובר באחלה של תער עם הרבה צדדים חיוביים. הוא מעניק את האפשרות לגילוח מצוין בתמורה לעשירית מהמחיר. ואם אתה חושב:

"בטח בגלל שהוא זול, הוא לא ממש טוב"

אז תחשוב שוב! מדובר בתער איכותי שהרבה ספרים וברברים מקצועיים משתמשים בו בכל העולם.

אז בוא נראה מה יש בתער הזה שמזכה אותו במקום ברשימה שלנו:

 • התער עשוי מפלדת אל-חלד כירורגית, ואפשר לפרק אותו בקלות כשרוצים להחליף את הלהב.
 • ל-Samurai CS-102 יש איזון מושלם בין שיווי משקל טוב ומשקל קל, והוא מאוד ידידותי למשתמש (וכן, גם התער הזה מתאים למתחילים), בעיקר אם אתה רק מתחיל את המסע שלך לגילוח עם תער. במילים אחרות, הוא מרגיש ממש טוב ביד.
 • הוא מגיע עם פאוצ' מפלסטיק להגנה נוספת, ששומר על התער בזמן שהוא לא בשימוש.
 • הוא מגיע ב-6 צבעים שונים לבחירה: חום, קרם, אדום, שחור, כחול ולבן.
 • הוא מגיע ביחד עם אספקה של להבי גילוח מחברת Derby עם כל קניה.
 • יש לו תמורה מושלמת למחיר. אחרי הכל, מדובר בתער שנחשב למקצועי, שהוא גם זול וגם מתאים למי שמשתמש בתער בפעם הראשונה.

סוג: להב עם קצה עגול.

לפני שקונים: 7 דברים שחייבים לקחת בחשבון כשבוחרים תער גילוח

תיאור של כל אחד מהחלקים של תער גילוח

הבחירה של תער הגילוח המושלם היא החלטה חשובה שאין כמותה. למרות שלתערי גילוח ברוב המקרים יש מראה פשוט מאוד (בואו נדבר תכלס, זה סך הכל להב שמחובר לידית), יש בהם הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים.

בנוסף, כשאתם מחליטים להתגלח עם תער, מדובר באתגר לכל דבר, ותסמכו עלי שכדאי לכם להקשיב לכל הטיפים שאתם יכולים לקבל! אז לפני שנגיע לסקירה עצמה, הנה כמה דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון כשקונים תער גילוח.

סוג הלהב

זוויות וסוגים של להבים בתער גילוח

הלהבים של התער מגיעים בצורות שונות ומתחלקים לקטגוריות הבאות:

 1. תער עם קצה עגול: מדובר בתער שהקצה של הלהב שלו (נקרא גם "אף") הוא מעוגל והפינות שלו לא מחודדות. הוא הרבה יותר סלחני מהסוגים האחרים, מה שהופך אותו למאוד מתאים למתחילים.
 2. תער עם קצה מרובע: לתער בעל קצה מרובע (או מחודד) יש קצה ישר ופינות מחודדות. הוא שימושי במיוחד כשרוצים להוריד שיער באזורים קטנים, ודורש מיומנות כדי להשתמש בו.
 3. תער עם קצה צרפתי: הלהב של התער הזה הוא שילוב של להב עגול וצרפתי: החלק העליון מעוגל והחלק התחתון מחודד.

רוחב הלהב

רוחב הלהב הוא המרחק שבין שני הנקודות בין שני הצדדים של הלהב מלמעלה למטה. את הגודל סופרים בקפיצות של 1/8, ככה שלהב של 8/8 הוא ברוחב של אינץ' אחד (2.54 ס"מ) ולהב של 4/8 הוא ברוחב של חצי אינץ' (1.27 ס"מ).

 • הרוחב של הלהב לא משפיע יותר מדי על כמה הגילוח יצא צמוד, כל עוד משחזים אותה כמו שצריך. באופן כללי, יותר קל להשחיז להב קטן מאשר גדול.
 • להב גדול יותר מעניק גילוח "אגרסיבי" יותר, אבל למתחילים יהיה קשה יותר לגלח את האזור שמתחת לאף ואזורים קטנים אחרים.
 • כשמשתמשים בלהב קטן, יותר קל לראות את האזור שאותו מגלחים.

תערי גילוח מודרניים לעומת תערי גילוח של פעם

 • תער גילוח של פעם: אם אתם אוהבים לקנות מוצרי וינטג' של פעם, וגם לשחזר אותם, אז אולי תעדיפו לקנות תער גילוח וינטג' (אם תמצאו מאיפה לקנות כמובן). ברוב המקרים אפשר לקנות אותם במחיר דיי סביר, אם כי הם גם ידרשו טיפול מסור כדי להחזיר אותם לימי הזוהר שלהם. למתחילים מומלץ להתחיל מתער גילוח מודרני לפני שהם עוברים לתער גילוח של פעם.
 • תער גילוח מודרני: תערי גילוח מודרניים מגיעים עם כל היתרונות והפיתוחים הטכנולוגיים של ימינו, שזה אומר גימור יותר טוב ברוב המקרים, ושנים על גבי שנים של חווית משתמש ושיפורים. תער גילוח מודרני תמיד יגיע במצב טוב יותר מתער גילוח של פעם (שזה די הגיוני), עם זאת כמו שאמרתי – תער גילוח של פעם שמשחזרים אותו ומטפלים בו כמו שצריך, לא נופל מתערי גילוח מודרניים.

החוזק של הלהב

הכוונה היא להבדלים בין להב רך, בינוני או קשיח – שזה מה שיעשה את ההבדל בין כמה זמן ייקח ללהב להתקהות, וכמה קל יהיה להשחיז אותה. באופן כללי, כמה שהלהב חזק יותר, ככה הוא ישאר חד לתקופת זמן ארוכה יותר, בעוד שלהב רך יהיה הרבה יותר קל להשחזה.

החומר של הלהב

תער ישר לרוב יהיה עשוי מפלדת אל-חלד או פלדת קרבון. תער מפלדת אל חלד הוא זול יותר וצריך להשחיז אותו לעתים רחוקות יותר, אבל תער מפלדת קרבון נחשב לבעל איכות כללית גבוהה יותר. בכל מקרה, רוב הגברים משתמשים בתער שעשוי מפלדת אל-חלד.

זווית

ב: "זווית" הכוונה היא לאזור העליון והקעור של התער. זווית חלולה (Full Hollow Ground) הופכת את הלהב לקל וחד יותר, בעוד שזווית פחות חלולה (כמו למשל זווית חצי חלולה) הופכת את הלהב לפחות חד ופחות מתאים למתחילים.

תער עם להב מתחלפת

מדובר בתער שנראה כמו תער אמיתי אבל הלהב שלו הוא סכין גילוח כפול ומתחלף. מדובר בתער שהוא מעין גלגלי העזר של כל גבר שרוצה להתחיל להתמקצע בגילוח עם תער ולהתרגל לטכניקה מבלי להוציא סכום ישר סכום כסף על תער אמיתית ואיכותית.

איך מתגלחים עם תער גילוח?

אז קודם כל אני רוצה להגיד את מה שגם ככה מובן מאליו:

גילוח עם תער שונה מאוד מגילוח עם סכין גילוח

כן, אני יודע, זה מובן מאליו, אבל הייתי חייב להגיד את זה.

והאמת היא? יכול להיות שזה דווקא לא כל כך מובן מאליו, אחרת כולם כבר מזמן היו מתגלחים עם תער. בפועל, תער גילוח נחשב לפסגת מכשירי הגילוח (הלא חשמליים), אבל כמו שאמרתי בתחילת המאמר – הוא גם לא מתאים לכל אחד (וזה בסדר גמור).

להתגלח עם תער גילוח הוא לא הדבר הכי קל בעולם, במיוחד בפעמים הראשונות שעושים את זה, אבל מי שיתאמן וירכוש את המיומנות, יזכה לקבל גילוח צמוד, חלק ומושלם. אז בואו ניגע בבסיס של הגילוח עם תער.

ההתחלה

תער עם מברשת גילוח וכוס לקצף

הכנת התער לקראת הגילוח מורכבת מ-2 דברים: להשחיז את הלהב (עם רצועת עור מיוחדת או אבן השחזה), ולרכך את הזיפים עם מים חמים (במקלחת או עם מגבת רטובה). אם התער שלכם הוא תער עם להב מתחלף, אז לוודא שהלהב שאתם משתמשים בו עדיין חד, ואם לא אז כמובן להחליף אותה בחדשה.

ההקצפה

גבר עם קצף גילוח על הפנים

הדרך הכי טובה לשים קצף או ג'ל גילוח על הפנים היא באמצעות מברשת גילוח, אבל אם אין לך מברשת גילוח או שאתה מעדיף להשתמש בידיים, תוודא שהקצף או הג'ל מכסים את כל הזיפים.

האחיזה

אחיזה נכונה בתער גילוח

זה כבר עניין של העדפה אישית וכל אחד מחזיק את התער איך שהוא אוהב או רגיל, אבל הדרך הנפוצה ביותר היא לשים 3 אצבעות על הלהב, את הזרת על הצ'ופצ'יק הקטן מאחורי החיבור של הלהב לידית (נקרא באנגלית: "Tang), ואת הבוהן על הצד של הלהב, מהצד השני של 3 האצבעות.

התנועה

הדגמה לתנועה נכונה של גילוח עם תער

חשוב לזוז בתנועות איטיות, שוות ומדויקות, במיוחד אם זאת הפעם הראשונה או הפעמים הראשונות שאתה מתגלח עם תער. תמיד תזיז את התער עם הכיוון של צמיחת השיער שלך.

הסדר

הנוסחה המדוייקת לסדר הנכון של גילוח באמצעות תער

תתחיל מלגלח את צדי הפנים, ותשתמש ביד החופשית שלך כדי למתוח את העור למעלה. תתחיל בחלק העליון של הלחי, ומשם תגלח למטה. אחרי זה, תגלח את האזור שמתחת ללסת (חשוב למתוח את העור כמו שצריך עם היד החופשית!), לאחר מכן תמשיך לאזור השפם, ולבסוף לאזור שמתחת לשפה התחתונה והסנטר. תזיז את הראש אחורה לפני שאתה מתחיל לגלח את הסנטר, כדי למתוח את העור.

תער גילוח לעומת כל השאר

אז… למה שתרצה להתגלח עם תער גילוח, שנראה כמו חרב קטנה מימי הביניים ותשמח לחתוך אותך אם לא תתייחס אליה יפה?

שאלה טובה!

אני מאמין שאם הגעת עד לכאן, אז אתה כבר מבין שאנחנו מעריצים גדולים של תער הגילוח, וחושבים שמדובר במכשיר גילוח מסורתי ומדהים, שאומנם קיים מאות שנים, אבל עדיין נחשב להכי טוב בשביל גילוח מושלם (לא כולל מכונת גילוח כן?). עד היום, מיליוני גברים לא מוכנים להשתמש בשום דבר אחר מלבד תער בזכות הגילוח הצמוד והחלק שהוא מעניק, כשיודעים להשתמש בו.

בכל מקרה, בואו נסתכל מקרוב ונבחן את תערי הגילוח לכל שאר הדרכים. בסופו של דבר, חשוב לי שתבין אם תער גילוח זה משהו שבכלל מתאים לך, ואם זה בכלל משהו שהיית רוצה להכניס לשגרת הטיפוח היומי שלך (או השבועי, תלוי כל כמה זמן אתה מתגלח). באופן אישי אני מקווה שזה ימצא חן בעיניך, עם זאת, כל אחד ומה שהוא אוהב.

תער גילוח – מבט מקרוב

במה מדובר: כמו שכבר אמרתי, תערי גילוח קיימים כבר הרבה מאוד שנים, לפחות כמה מאות שנים אם לא יותר. ברוב המוחלט של המקרים מדובר במכשיר מאוד פשוט: ידית שמחוברת ללהב (חד מאוד) שמעבירים על הפנים כדי לקבל גילוח צמוד.

מחיר: אי אפשר להימנע מזה – תער גילוח איכותי עולה כסף. כמה כסף? ברוב המקרים כמה מאות שקלים (אלא אם כן אתם רוצים להזמין תער ב-$1,000 מאיזה מאסטר יפני שמייצר רק תער אחד במהדורה מוגבלת כל 5 שנים), שזה יחסית יותר יקר מסכין גילוח. אבל, החדשות הטובות הן, שמדובר בהשקעה חד פעמית לטווח הארוך, בגלל שתער יכול להחזיק לכם עשרות שנים. ואם מדובר בתער עם להב מתחלף, אז הלהבים עולים גרושים, אפילו הטובים ביותר. בקיצור, בטווח הארוך זה יוצא מאוד משתלם.

עקומת למידה: כמו כל מיומנות שרוצים ללמוד ולעשות אותה כמו שצריך, גם כאן יש עקומת למידה, והיא קצת יותר ארוכה מסתם לקנות סכין גילוח וזהו. אתה תצטרך להתגלח עם תער כמה וכמה פעמים את שתלמד איך עושים את זה כמו שצריך, אבל ברגע שתתפוס את התנועה, אתה תלך ותשתפר מגילוח לגילוח. הסוד הוא להמשיך להתמיד ולנסות, ולא להיבהל מחתכים פה ושם, זה קורה לכולם. תחשוב על זה ככה: גילוח בתער נחשב לאומנות במעגלים רבים, שזה משהו שאי אפשר להגיד על סוגים אחרים של גילוח.

תערי גילוח וסכינים

אני מקווה שהצלחתי להסביר כמו שצריך את ההבדלים בין תערי הגילוח השונים מבחינת הלהב, הסוג, הגימור וכו'. זה קצת מצחיק שתכלס מדובר באביזר הגילוח הכי פשוט, ובו זמנית גם בהכי מתוחכם, והוא מאוד שונה מ:

תער בטיחותית

סביר להניח שהאבות שלנו השתמשו בזה (אבל לא הסבים – הם השתמשו בתער), ואולי אפילו עדיין משתמשים. מדובר בתער דו צדדית עם להב מתחלף שמומלץ להחליף אחת לשבוע. הם מגיעים במגוון של עיצובים וסוגים, כמו למשל דו צדדי, חד צדדי, ופרפר, וגם אליהם צריך להתרגל אם אף פעם לא השתמשת בהם לפני זה. המחיר של תער בטיחותית הוא יותר זול מתער רגיל, אבל התחלופה של הלהבים יכולה להפוך את התער הבטיחותית להשקה יקרה יותר בטווח הארוך.

סכין גילוח

סכיני גילוח הם כנראה מכשיר הגילוח הכי נפוץ ומפורסם, ואנחנו רואים אותו בכל מקום: בחנויות, בטלוויזיה, באינטרנט, בפיצוציות – בכל מקום אפשרי. זה לא אומר שמדובר במוצר לא טוב, להיפך – מדובר במוצר מעולה למי שזה מתאים לו, כי הוא זול, נייד, מאוד פשוט לשימוש, ולא דורשים שום טכניקה או ידע מקדים (שים קצף ותתגלח, ואם אתה מסתבך אז תשאל את אבא). הם גם כל הזמן מחדשים את הטכנולוגיה עם ראשים שזזים ביחד עם התנועה של הגילוח, כמה חיתוכים בתנועה אחת, ועוד.

אבל החסרונות? בטווח הארוך, סכיני גילוח עולים הרבה מאוד כסף, ולפעמים לא מסוגלים להעניק גילוח צמוד וחלק שאפשר לקבל רק מתער.

כמובן שתמיד אפשר לקנות סכיני גילוח חד פעמיים או כאלה שאפשר להשתמש בהם כמה פעמים ואז לזרוק, וזה גם פתרון טוב למי שממהר.

אבל אם אתה רוצה סכין גילוח, אני ממליץ לך להשקיע באחד עם ראשים מתחלפים כמו ג’ילט פיוז’ן.

מכונת גילוח (סכין גילוח חשמלית)

אי אפשר לנצח את הנוחות שמגיעה עם מכונת גילוח איכותית (מכונת גילוח כן? לא מכונת תספורת), פשוט אי אפשר! פשוט מדליקים את המכונה ומתחילים להתגלח. יש שני סוגים של מכונות גילוח: עם מערכת חיתוך גלילית או מערכת חיתוך מעגלית, ומתאימות גם לגילוח יבש וגם לגילוח רטוב ברוב המקרים.

האם מכונת גילוח מסוגלת להעניק גילוח צמוד וחלק כמו של תער? ובכן, זה עדיין נתון לוויכוח ופרשנות, אבל עדיין, זה ממש נוח פשוט להוציא את המכונה מהמגירה ולהעביר אותה על הפנים לגילוח מהיר מתי שרק רוצים.

איך כתבנו את הרשימה הזאת?

לכתוב סקירה של מוצרים זה אף פעם לא עניין פשוט. במקרה שלנו, הסתמכנו על ניסיון אישי, חוות דעת של מקצוענים, חוות דעת של לקוחות באינטרנט, חברים שמתגלחים כבר שנים עם תער גילוח ועוד. עשינו גם השוואה של חוות דעת באתרים שונים, ככה שאם באתר מסוים התער קיבל ביקורות טובות אבל באתרים אחרים לא, אז בדקנו את הנושא כדי לוודא שלא מדובר במקור מידע משוחד.

תער גילוח: סיכום ושורה תחתונה

גבר צעיר יושב על ספסל ומגיע למסקנות על תער גילוח

כרגיל, אני רוצה להודות לכל מי שעזר לנו להכין את הסקירה הזאת, ולקוראים הנאמנים שלנו ששלחו חוות דעת וביקורות ועזרו לנו המון בתהליך הכתיבה! אני מזמין אותך לספר לנו בתגובות מה דעתך על גילוח עם תער, ומה הוא תער הגילוח האהוב עליך!

דוד שייברס
דוד שייברס

שלום! קוראים לי דוד, ואני מכור לגאדג'טים של שיער. עד כמה מכור? מאוד מכור: יש לי יותר מ-30 מכונות גילוח, ו-11 מכונות תספורת שאני אוסף במשך כמעט 20 שנה. ועל כמות סכיני הגילוח עדיף שבכלל לא נדבר... בכל מקרה, אני רווק מנתניה, עובד בתור מהנדס תוכנה, ויש לי 2 כלבים.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השאירו תגובה

מגזין שייברס
Logo