OneBlade Face+Body של פיליפס: סקירה מקיפה (דגם רגיל ו-Pro)

ה-OneBlade הוא אחד ממכשירי הגילוח, עיצוב וקיצור השיער הכי נמכרים בעולם בשנים האחרונות. חברת פיליפס הצליחה ליצור מכשיר גילוח ועיצוב שיער זול, יעיל, קומפקטי, עם עיצוב חדשני, שהפך לרב מכר בינלאומי תוך זמן קצר מאוד.

ממש לפני כמה שבועות קיבלתי לסקירה את 2 מכשירי ה-OneBlade של חברת פיליפס (Philips) ההולנדית בגרסת ה-Face+Body, כאשר מדובר במכשירים אשר מיועדים לא רק לשיער הפנים, אלא גם לשיער הגוף. בסקירה שלפניכם אדבר על הדגם הסטנדרטי QP2620/20 ועל הדגם המתקדם (Pro QP6620/20).

כמו שרובכם יודעים (לפחות מי שמכיר קצת את הדגמים האלה), מכשירי ה-OneBlade לא נועדו לספק גילוח קרוב כמו סכין או מכונת גילוח ייעודית, אלא מטרתם העיקרית היא לקצר ולעצב את שיער הפנים ובמקרה הזה, גם הגוף. ואם אתם בכל זאת מתעקשים להשתמש במכשיר בתור מכונת גילוח, אנחנו מזהירים מראש לא לצפות לגילוח אפס – למרות שהוא ממש לא רע.

לפי מחקרים שביצעה פיליפס בעולם ובישראל, מעל ל-80% מהגברים בגילאי 18-35 לא מתגלחים בתדירות גבוהה, אלא מתחזקים סגנונות מגוונים של זיפים או זקן. בהתחשב בכך שיש אחוז גבוה של גברים ברחבי העולם שמעדיף לתחזק שיער פנים במקום גילוח חלק למשעי, ה-OneBlade בהחלט מספק מגוון אפשרויות טיפוח במוצר אחד. הגרסאות הנוכחיות, אשר מוסיפות את האפשרות לגלח ולסדר את שיער הגוף, מוסיפות לכדאיות שברכישת המכשיר.

אחרי שהשיקו את דגם ה-OneBlade הרגיל המיועד לשיער הפנים, בפיליפס גילו כי מחצית מהגברים שיש ברשותם את המכשיר, השתמשו בו גם לגילוח וקיצור שיער הגוף. התובנה המעניינת הזאת הובילה את החברה לפתח את המכשיר המיועד גם לשיער הגוף ולהתאים את הלהבים שלו כך שישמרו בצורה טובה יותר על החלקים הכי רגישים שלנו.

OneBlade Face + Body דגם QP2620/20

מכונת גילוח OneBlade עם המגנים השונים

מה מקבלים באריזה? הדגם הבסיסי QP2620/20 כולל ראש סכינים סטנדרטי לשימוש על שיער הפנים וראש סכינים סטנדרטי שעליו תוסף הגנה לגילוח בטוח של שיער הגוף (ההגנה הנוספת היא עבור אזורים בהם העור דק ואינו מתוח ולכן עלול להיכנס בין הרווחים הקטנים שבראש הסכינים).

כמו כן, בערכה כלולים 3 מסרקים לקיצוץ שיער הפנים באורכים של 1,3,5 מ"מ ומסרק לקיצור שיער הגוף באורך של 3 מ"מ בצבע ירוק, בעל שיניים בצפיפות ומבנה שונה להגנה נוספת גם עבור שימוש באזורים רגישים.

אם יש ברשותכם מכשיר OneBlade לשיער הפנים, תוכלו לרכוש בנפרד מארז OneBlade Body הכולל 2 ראשי סכינים – ראש סכינים אחד לשיער הפנים וראש סכינים נוסף עם מגן עור המיועד לשיער הגוף, כאשר המארז כולל גם מסרק לגוף באורך 3 מ"מ. המכשיר כולל סוללת NimH (סוללת ניקל מתכת-הידריד) בעלת זמן סוללה של 45 דקות וזמן טעינה של 8 שעות. לפי היצרן, כל ראש סכינים מיועד לשימוש של 4 חודשים בממוצע, בשימוש דו-שבועי.

השקיעו בטכנולוגיה

לפי הצהרת החברה, מכשיר ה-OneBlade פועל בטכנולוגיה ייחודית המעוגנת בפטנטים. ראש המכשיר הוא בעצם מערכת סכינים (ולא סכין בודד כמו סכין הגילוח המסורתית) אשר נעות במהירות עצומה ליצירה של 200 תנועות חיתוך בשנייה. ראש הלהבים אינו מייצר מגע ישיר של הלהבים עם העור, תכונה שהופכת את המכשיר לבטוח יותר לשימוש וכמו כן, חשובה במיוחד לקהל המסורתי והדתי אשר על פי ההלכה מנוע ממגע של תער על העור, מה שהופך אותו למכונת גילוח כשרה (המכשיר כולל אישור לשימוש הלכתי של מכון צומת).

רושם ראשוני

מכונת גילוח OneBlade של חברת פיליפס שטיפה במי ברז

הדבר הראשון ששמים אליו לב במכשיר הזה, הוא ראש הגילוח המיוחד שלו שממש מזכיר סכין גילוח רגילה, ולהבדיל ממכונת תספורת או גילוח רגילה, הלהבים שלו פונות לשני הכיוונים – ככה שזה לא משנה אם מזיזים אותו למעלה או למטה, הוא גוזם את השיער ל-2 הכיוונים. ולמה זה טוב? פשוט מאוד: זה יעיל. בצורה זו, אתם לא צריכים לשבור את הראש אם להזיז את המכשיר עם כיוון השיער או נגד כיוון השיער ולהחזיק אותו הפוך ולסבך את עצמכם – עכשיו אפשר להזיז אותו בכל כיוון שאתם רוצים לפי מה שנוח לכם. הרעיון המגניב הזה בא לידי ביטוי כשאתם מגלחים את הצוואר וחוסך לכם זמן (פשוט נסו ותראו לבד).

משהו ששמים אליו לב, הוא שלהבדיל מהרבה מכונות תספורת שיש בשוק, אפילו הכי מקצועיות שעולות אלף שקלים ומעלה, השיערות כמעט ולא נתקעות בראש המכשיר בזמן הגילוח. אין לי מושג איך פיליפס הצליחו לעשות את זה, אבל זה ממש מקל על העבודה עם המכשיר, וזה משהו שאף פעם לא היה לי אכפת ממנו עד עכשיו, עד שהבנתי שאפשר ליצור מכונה שפותרת את הבעיה הזאת.

אז כמו שאמרתי בתחילת הסקירה, יש מספר דגמים שונים של OneBlade, כאשר הדגם הספציפי הזה מיועד בעיקר לקיצוץ וסידור של הזקן וגם גיזום של שיערות הגוף באופן כללי והוא מגיע עם כמה מסרקי הגבהה שונים.

אז מה לגבי איכות הגילוח?

בהחלט שאלת מיליון הדולר! התשובה היא: סבבה לגמרי. ברור שה-Oneblade לא יעניק גילוח צמוד כמו מכונות הדגל של פיליפס, בראון או פנסוניק, אבל זאת, לדעתי, גם לא המטרה שלו. הגילוח שהמכשיר מעניק הוא מספיק צמוד, אבל ממש לא כמו סכין. לעומת זאת, אם מה שאתם מחפשים הוא סידור של הזקן או גיזום של שיער גוף – זאת אחת המכונות הכי טובות שאפשר למצוא עבור המטרה הזאת.

למה? כי מדובר במכשיר קל, נוח, חד וקומפקטי, ואם אתם טסים לחו"ל (או תטוסו, בזמנים רגועים יותר) או יוצאים לחופשה בארץ, אפשר לקחת אותו בקלות אתכם במזוודה ואתם בכלל לא תרגישו שהוא שם. אם אני צריך להיות בדרכים כמה ימים, זה אחד המכשירים שאני הכי אוהב לקחת איתי כדי לסדר את הזקן. שוב: הוא לא מגלח צמוד כמו סכין או כמו מכונות הגילוח היקרות של החברות הגדולות – ובכלל זה המכונות האחרות של פיליפס – אבל זאת גם לא המטרה שלו.

בנוסף, עלות החלפת ראש הגילוח במידה והוא נשבר או שהוא כבר לא חד כמו פעם, היא ממש זולה בהשוואה למכונות היקרות ותוכלו להזמין ראש גילוח חלופי ב-10-15 דולר מאמזון. אם אין לכם סבלנות להמתין למשלוח מחו"ל, ניתן לרכוש גם את ראשי הגילוח ברשת סופר-פארם, אך קחו בחשבון שהמחיר יהיה יקר יותר.

בשורה התחתונה, אם אתם מחפשים מכשיר זול ואיכותי בשביל לסדר את הזקן או לגלח את בית השחי, שיער החזה, הבטן או המפשעה – מדובר באחד הדגמים הכי טובים שיש היום בשוק למטרות האלה וזאת כנראה גם הסיבה לכך שמדובר ברב מכר בינלאומי בכל אתרי הקניות הגדולים בעולם.

OneBlade Face + Body Pro דגם QP6620/20

דגם השני שבדקתי הוא דגם QP6620/20 או בשמו הנוסף – Pro והוא כולל ראש סכינים לשימוש על שיער הפנים וראש סכינים שעליו תוסף הגנה לגילוח בטוח של שיער הגוף. כמו כן, בערכה כלול מסרק בעל 14 הגדרות אורך בין 0.4 מ"מ עד ל-10 מ"מ לקיצוץ שיער הפנים ומסרק לקיצור שיער הגוף באורך 3 מ"מ בצבע ירוק, בעל שיניים בצפיפות ומבנה שונה להגנה נוספת גם עבור שימוש באזורים רגישים.

המכשיר כולל סוללת ליתיון-יון בעלת זמן סוללה של 90 דקות (כפול מהזמן של הדגם הבסיסי) ומספק טעינה מלאה תוך שעה אחת בלבד באמצעות עמדת טעינה אשר מגיעה עם המכשיר. מרשים בהחלט. המכשיר הוא בעל צג LED דיגיטלי מלא והוא מראה את אחוז הסוללה הנותר בכל רגע נתון, כך שלא יצא מצב שבו תיתקעו ללא סוללה תוך כדי השימוש. דבר שקרה לנו לא פעם תוך כדי שימוש במכונות אחרות.

גם כאן, כל ראש סכינים מיועד לשימוש של 4 חודשים בממוצע, בשימוש דו-שבועי, לפי טענת היצרן. כמובן שהזמנים עלולים להשתנות בהתאם לזמן השימוש האישי שלכם. המכשיר מגיע גם עם נרתיק פשוט לנסיעות, כך שלא תצטרכו לשבור את הראש כיצד והיכן לאחסן אותו כאשר אתם לוקחים אותו אתכם לדרכים.

מבחינת הטכנולוגיה, אין שינוי כלשהו בדגם זה וכל שלל הפטנטים שקיימים בדגם הבסיסי, נמצאים גם פה, אך לא מעבר.

ממבט ראשון

יש תחושה שונה כשאתם אוחזים את הדגם הזה לעומת הדגם הסטנדרטי, יוקרתית אפילו. אני לא יודע אם זה העיצוב השונה או השימוש המתוחכם בצבעי שחור וכסף, אבל מה שזה לא יהיה, זה עושה את העבודה. גם העיצוב הארגונומי של הידית לא מזיק. בסופו של דבר, הרגשתי שאני אוחז ביד מוצר איכותי. בשונה מהדגם הקודם, המכשיר הזה לא מזכיר בצורתו מכונת גילוח רגילה בשום צורה, אך עדיין מאפשר לעשות בו שימוש בכיוונים שונים ללא חשש מכאב ומשיכת שיער.

פעולת ההחלפה בין החלקים השונים (ראש הסכינים והמסרק) היא פשוטה ונוחה, כאשר אתם אמורים לשמוע 'קליק' כשאחד התוספים מתלבש על הגוף של המכשיר ללא צורך בהפעלת כוח או לחץ מיותר. מה שאהבתי עוד זוהי היציבות של החלקים השונים, שלא מתנדנדים בצורה מאיימת ואין חשש שהם ייפלו במהלך השימוש במכשיר.

ומה עם איכות הגילוח?

גבר מגלח את בית השחי עם Philips OneBlade Face+Body

ללא שינוי! זאת אומרת, איכות גילוח טובה מאוד, בהתחשב בכך שמדובר במכשיר שלא מיועד לכך מלכתחילה. התנסיתי בגילוח רטוב עם קצף גילוח ואפשר לומר שהמכשיר עשה עבודה טובה בהחלט. מתוך סקרנות, ניסיתי לגלח לחלוטין זיפים של שבוע כדי לראות לאילו תוצאות אגיע ולמרות שלא ציפיתי לזה, ראש הסכינים בכל זאת חתך את מרבית השיער.

2 המכשירים, אגב, מיועדים גם לגילוח רטוב וגם לגילוח יבש. אז בין אם אתם נכללים בקטגוריה שמעדיפה לבצע את תהליך הגילוח והטיפוח שלכם במקלחת או אחריה (עם קצף גילוח או בלי) או שאתם אוהבים דווקא גילוח יבש – המכשיר מספק את שתי האופציות ללא בעיה. לגבי ניקוי המכשירים, כל מה שעליכם לעשות הוא פשוט לשטוף את המכשיר מתחת לברז המים. קל ופשוט והשיערות כמעט ולא נתקעות.

ומה בנוגע לעיצוב הזקן או שיער הגוף שלכם? כאמור, דגם ה-pro מגיע עם מסרק בעל 14 הגדרות אורך אשר מתלבש מעל לראש הסכינים ומאפשר לכם לטפח את הזקן שלכם בצורה מדורגת ומדויקת, לא משנה מה האורך או העובי שלו. אומנם אני לא ניסיתי זאת אישית, אך בהחלט ניתן להשתמש במסרק גם לגילוח הראש ולחסוך את הדרך לספר הקבוע שלכם וגם כמה שקלים. פעולת הגילוח אמורה להיות פשוטה ואינטואיטיבית, כך שתוכלו לעשות זאת לבד או להיעזר במישהו, אם זה יותר נוח לכם.

מצד שני, אם אתם נמנים על אילו שמעדיפים לגלח את כל שיער הגוף או אף נדרשים לכך במסגרת העיסוק בסוגי ספורט שונים, תמצאו את המכשיר שימושי ביותר עבורכם בפעולה פשוטה שלא דורשת יותר מידי זמן.

OneBlade Face+Body: שורה תחתונה

יד שמה מגן על מכונת הגילוח פיליפס וואן בלייד

בשורה התחתונה, אם אתם אוהבים את ההרגשה של מכשיר גילוח יוקרתי יותר ביד שלכם, תוכלו לבחור באופציה המתקדמת של ה-OneBlade. מבחינתי, היתרונות המרכזיים של דגם ה-QP6620/20 הם זמן הסוללה הארוך (וצג ה-LED השימושי), קיצור משמעותי של זמן ההטענה וכמובן, עמדת הטעינה שמאפשרת לכל זה לקרות.

בנוסף, המסרק אשר מגיע יחד עם הדגם הזה בהחלט מהווה יתרון משמעותי עבור כל אלו אשר משקיעים בטיפוח הזקן או להיפך, נדרשים לסטנדרטים מסוימים של טיפוח הגוף עקב עיסוקם. אך אם אתם מחפשים מכשיר שפשוט יעשה את העבודה במהירות וביעילות, דגם ה-QP2620/20 בהחלט יספיק לכם.

OneBlade Face+Body של פיליפס: סקירה מקיפה (דגם רגיל ו-Pro)
OneBlade Face+Body של פיליפס: סקירה מקיפה (דגם רגיל ו-Pro)
דוד שייברס
דוד שייברס

שלום! קוראים לי דוד, ואני מכור לגאדג'טים של שיער. עד כמה מכור? מאוד מכור: יש לי יותר מ-30 מכונות גילוח, ו-11 מכונות תספורת שאני אוסף במשך כמעט 20 שנה. ועל כמות סכיני הגילוח עדיף שבכלל לא נדבר... בכל מקרה, אני רווק מנתניה, עובד בתור מהנדס תוכנה, ויש לי 2 כלבים.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השאירו תגובה

מגזין שייברס
Logo